Piła mostowa PSO-7.5/3200

SPECYFIKACJA TECHNICZNA *

* parametry techniczne maszyny mogą się zmieniać w zależności od wersji wyposażenia

GALERIA PRODUKTU:

PSO 7,5/3200 to piła mostowa w klasycznym wykonaniu z obrotowym stołem roboczym. Budowa piły jest w pełni modułowa co pozwala skonfigurować maszynę w dowolny sposób. Maszyna może być instalowana na murkach żelbetowych lub na stalowej konstrukcji wsporczej.

Niezależnie od wybranej konfiguracji urządzenie charakteryzuje się ciężką konstrukcją, pozytywnie wpływa to na dokładność i stabilność obróbki poprzez ograniczenie przenoszenia wszelkiego rodzaju drgań.

Wysoka precyzja prowadzenia osi X, Y, Z to wynik zastosowania prowadnic liniowych współpracujących z odpowiednimi łożyskami liniowymi. Przesuw karetki i mostu (oś X i Y) realizowany jest za pośrednictwem hartowanych indukcyjnie listew zębatych. W celu uzyskania wysokiej dokładności i precyzji cięcia na osi Y zastosowano mechanizm automatycznego kasowania luzu pomiędzy kołami napędowymi a listwami zębatymi. Przekazanie napędu kolumny (oś Z) odbywa się z wykorzystaniem śruby kulowej współpracującej z odpowiednią nakrętką. Wszystkie osie mogą być zasilanie z falowników. Oprócz naturalnej zalety tego rozwiązania jakim jest możliwość płynnej regulacji prędkości liniowej danej osi, zastosowanie falowników pozytywnie wpływa na żywotność poszczególnych elementów układu kinematycznego maszyny.

Standardowo montowane wrzeciono to produkt firmy Saccardo lub VEM o mocy 7,5kW umożliwiające instalowanie dysków tnących bezpośrednio na wale silnika. Użyteczną opcją jest zastosowanie falownika do zasilania wrzeciona, który pozwala ustawić odpowiednią prędkość obrotową wrzeciona w zależności od średnicy piły (dysku tnącego) oraz rodzaju kamienia. Zastosowanie falownika pozwala dodatkowo w sposób ciągły monitorować obciążenie wrzeciona co umożliwia operatorowi wykorzystanie jego możliwości do maksimum.

Maszyna wyposażona jest w obrotowy stół z mechaniczną lub pneumatyczną blokadą. W razie potrzeby maszyna może być wyposażona w głowicę kątową z elektronicznym pomiarem kąta wychyłu.

Zabezpieczenie antykorozyjne stanowi 3-warstwowa powłoka lakiernicza wykonana chemoutwardzalnymi farbami przemysłowymi. Powierzchnie przed malowaniem są piaskowane i odtłuszczane.

Sterowanie piły oparte jest na przemysłowym sterowniku PLC firmy Siemens. Proces konfiguracji obróbki odbywa się za pomocą 7 lub 10 calowego dotykowego panelu operatorskiego z prostym i intuicyjnym interfejsem graficznym. Możliwe jest programowanie cięć wielokrotnych dowolnie konfigurowanych. Rozszerzona automatyka ułatwia diagnostykę ewentualnych awarii.

Możliwe jest wyposażenie maszyny w moduł zdalnego dostępu serwisowego. Zapewniamy możliwość wyboru spośród kilku różnych metod realizacji zdalnego połączenia. Skorzystanie z tej opcji pozwala skrócić czas reakcji serwisu w okresie gwarancji oraz zredukować koszty serwisu pogwarancyjnego.

FILM VIDEO: